İzmir Uçak Bileti

25/06/2018 17:20:05 – 51579

 

 

ucuz İzmir uçak bileti

 

İstanbul’dan İzmire uçak firmalarının dönem dönem yapmış olduğu promosyonlar sayesinde ucuz İzmir uçak
bileti bulabilirsiniz.

Bu dönemlerde tatil döneminize denk gelebilecek ucuz İzmir uçak bileti bulmanız mümkün olabilir.

Eğer tatil tarihiniz 2-3 ay öncesinden belli ise online uçak bileti sitelerinden rezervasyon yaptırarak ucuz İzmir uçak bileti alabilirsiniz.

İzmir havalimanı kodu ADB’dir.

İstanbul Atatürk Havalimanı ulaşımı için, havalimanı servisi, metro, otobüs, taksi veya şahsi aracanınızı kullanabilirsiniz.

Havalimanı Servisi
İstanbul Atatürk Havalimanı Servis seferleri İETT (Havabüs) Tarafından yapılmaktadır.

55ET Eyüp Üçşehitler – Taksim Hattı
TH-1 Taksim – Atatürk Havalimanı
YT-1 Yenikapı İdo – Taksim

Sabah 04:00 ile Gece 01:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Metro
Havalimanına gitmek için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri de metro. Yenikapı, Aksaray, Fatih, Topkapı, Esenler Otogarı gibi birçok noktadan geçen metro ile Atatürk Havalimanı’nın içine kadar ulaşabilirsiniz.

Taksi
Atatürk Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçenek taksi. Ancak burada dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli faktör trafik. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkmanız size çok fazla zaman kaybettirebilir ve uçağınızı kaçırmanıza neden olabilir. Ulaşım içim taksiyi tercih ederseniz yola çıkmadan önce güzergahınızda bulunan trafik yoğunluğunu kontrol etm

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ulaşımı için, havalimanı servisi, metro, otobüs, taksi veya şahsi aracanınızı kullanabilirsiniz.

 

 

Havalimanı Servisi
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Servis seferleri İETT (Havabüs) Tarafından yapılmaktadır.

4. Levent yönünde E3 ve 122H
Bostancı yönünde E9
Kadıköy yönünde E10 ve E11
Altunizade ve Ümraniye yönünde E18
Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S
Pendik için KM20 ve 132H numaralı otobüsler
Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Metro
Anadolu Yakası’nda Kadıköy’den hareket eden ve Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe gibi birçok istasyondan geçen metro ile Kartal istasyonunda inerek buradan geçen ve havalimanına giden otobüslere binebilir.

Taksi
Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçenek taksi. Ancak burada dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli faktör trafik. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkmanız size çok fazla zaman kaybettirebilir ve uçağınızı kaçırmanıza neden olabilir. Ulaşım içim taksiyi tercih ederseniz yola çıkmadan önce güzergahınızda bulunan trafik yoğunluğunu kontrol etm

Havalimanından İzmir Şehir Merkezine Ulaşım

Gaziemir ilçesinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı kent merkezine hareket eden Havaş, belediye otobüsleri veya taksi ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Havaş
Günün erken saatlerinden gece geç vakitlere kadar düzenlenen seferlerle Havaş otobüsleri şehir merkezine ulaşmak için ideal bir seçenek. Alsancak, Karşıyaka, Kuşadası ve Aydın gibi hem şehir içinde hem de dışında birçok rotaya uçağınız indikten sonra Havaş otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Nisan – Kasım dönemi dışında havalimanından Çeşme’ye de karşılıklı seferlerde Havaş’ı tercih edebilirsiniz.

Otobüs
Şehir merkezine ulaşırken kullanabileceğiniz alternatiflerden biri de belediye otobüsleri. 200 numaralı hatla Mavişehir’e, 202 numaralı hatla Alsancak ve çevresine, 204 numaralı hatla ise Bornova ve çevresine ulaşabilirsiniz.

Otobüse binmeden önce İzmir’de otobüs, metro ve trenlerde kullanabileceğiniz Kentkart almanız gerektiğini de hatırlatalım.

Tren
Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşabileceğiniz en hızlı ve pratik ulaşım seçeneği banliyö treni. Terminalin hemen dışındaki peronlara kısa bir yürüyüşle ulaşabilir, buradan Kentkart alarak trenle şehir merkezine kadar gidebilirsiniz.

Taksi
Terminalin hemen dışında bulunan taksilerle de dilediğiniz noktaya hızlıca ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir