Uçakla Seyahat için Plana Gerek Yok

25/06/2018 17:19:39 – 85489

 

Seyahat için herkesin bir planı olduğu kesin

 

Ülkemizin dört bir yanı da güzel! Bu güzelliklerin her biri keşfedilmeye değer ve bunun için hala bir plan yapmadıysanız, aynı şekilde devam edin. Çünkü uçakla seyahat keyfini en uygun fiyatlarla yaşamak ve keşfedilecek yerlere daha uygun fiyattan ulaşarak tüm paranızı seyahat için harcamak buna bağlı. Yani plansızlığa…

Neden plansız hareket ediyoruz?

Seyahat için herkesin bir planı olduğu kesin. Bu planların ise en fazla yoğunlaştığı gün, hafta ve aylarda uçak biletlerinin en yüksek fiyattan satıldığına tanıklık edebilirsiniz. Siz de, diğerleri gibi seyahat planlarınızı bayramlara, yılbaşı tatillerine, hafta sonlarına ve resmi tatil gibi zamanlara ayarlarsanız, uçak bileti için çok fazla para ödemeye hazır olmalısınız. Tam tersi bir hareketinizin olması halinde ise uçak biletlerini çok uygun fiyata almanız ve seyahatinizi çok uyguna getirmeniz olağan değil, kesin.

Arz talep döngüsüne göre işleyen bir sistem

Uzun süre seyahat edenlerin bildiği en iyi kural; uçak biletlerindeki fiyat dengesinin tamamen arz ve talep döngüsüne göre hareket ettiğidir. Bundan dolayı seyahat sever insanların ucuza bir bilet kapatmak için belli bir gezi tarihleri asla yoktur. Onlar ilk buldukları fırsatta gezmek istedikleri lokasyon için uçak biletlerini 22 gün öncesinden almaya ve böylece yüzde 20’lik bir kazanç sağlamaya alışkınlar.

Bu alışkanlık veya ritüeli siz de keşfettiğinizde seyahat etmek için teşvik edici mükemmel bir sebebe sahip olduğunuzu anlarsınız. Bugün birçok kişi ulaşım ücretlerini bahane ederek keşfedilmeyi bekleyen yaylalar, havza ve vadilere seyahatini erteliyor. Siz ise, uçak bileti fiyatlarının en düşük olduğu zamanları fırsat bilerek ülkemizin keşfedilmeyi bekleyen saklı cennetlerini gezerek, hayatınız için farklı deneyim ve maceralar biriktirmeye devam edebilirsiniz.

 

İlk macerana hemen başla

Uçak bileti arama motorları üzerinden onlarca firmanın gitmek istediğin yere dair tarifelerini görebilir ve karşılaştırabilirsin. 22 gün önceden alacağın ucuz uçak biletini rekabetçi bir ortamdan faydalanarak daha uygun fiyata da getirebileceğini asla unutma! Seyahat etmek için birçok yol ve neden var.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir